پایان نامه بررسی عوامل اجتماعی موثر بر کودک آزاری

سپتامبر 5, 2015

در طول تاریخ، کودکان به عنوان یکی از آسیب پذیرترین گروههای جامعه، همواره در معرض خطرات بی شماری بوده اند و بر اثر بیماریهای قابل پیشگیری، حوادث قابل اجتناب و انواع بدرفتاری ها و برخوردهای غیر اخلاقی، صدماتی دیده اند که گاه به قیمت از دست رفتن جان آنها تمام شده است.
دوران کودکی یکی از مهمترین مراحل رشد و تکامل انسان است که می تواند با آسیب پذیری زیادی همراه باشد و به همین دلیل، همواره هدف مداخلات پیشگیرانه ی بهداشتی و درمانی بوده است. رشد و تکامل جسمی و روانی انسان از دوران کودکی شروع می شود و بسیاری از جنبه های رشدی و تکاملی در این دوره به دست می آید. هرگونه آسیب در این دوران می تواند پیامدهای طولانی مدتی را در طول زندگی ایجاد کند.
امروزه به رغم پیشرفتهای علمی و فرهنگی جوامع، همچنان تعداد گزارشات مربوط به صدمات و آسیب های اجتماعی که به کودکان وارد می شود رو به افزایش است.
فقر، بی سوادی، سوء تغذیه، جنگ، انواع سوء استفاده ها، تبعیض نژادی و نداشتن امنیت از جمله خطراتی هستند که کودکان سراسر جهان را به طور جدی تهدید می کنند. کودکانی که مورد انواع کودک آزاری قرار می گیرند، به کارهای غیر قانونی و تکدی گری وادار می شوند یا مورد بی مهری و بدرفتاری والدین خود واقع می شوند، از نظر جسمی و روانی آسیب های گاه جبران ناپذیری قرار می گیرند که روی روند رشد و نحوه ی شکل گیری شخصیت آنان آثار منفی و عمیقی بر جای می گذارد. به همین دلیل امروزه کودک آزاری به عنوان یکی از مهمترین مسائل بهداشتی و درمانی در کشورهای مختلف جهان مطرح شده است.
تخمین های موجود حاکی از آن است که هر ساله حدود چهل میلیون کودک مورد آزارهای مختلف جسمی، جنسی، هیجانی و اجتماعی قرار می گیرند و مطالعات نشان می دهد که سوء رفتار با کودک در همه کشورها و همه سطوح اجتماعی – اقتصادی دیده می شود. تنها شدت، ماهیت و عوارض سوء رفتار و نوع سیستم های حمایتی کودک است که براساس سطح اجتماعی – اقتصادی تفاوت وجود دارد.
امید است که نتایج منعکس در این کار تحقیقی قابلیت استناد را داشته و از این طریق گامی کوچک در جهت نظام بررسی عوامل موثر در کودک آزاری برداشت.

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات تحقیق
مقدمه
بیان مسئله
ضرورت و اهمیت تحقیق
اهداف تحقیق
هدف کلی
اهداف جزئی
پیشینه تجربی تحقیق
فصل دوم: ادبیات تحقیق
تاریخچه کودک آزاری
کودک آزاری جسمی
کودک آزاری عاطفی
کودک آزاری جنسی
غفلت و بی توجهی
سوء استفاده صنعتی
سوء استفاده تحصیلی
مبانی نظری
جامعه شناسی
روانشناسی فردی
نظریه های حقوقی
مدل تحلیلی
فرضیات تحقیق
فصل سوم: فرآیند تحقیق
روش تحقیق
جامعه آماری
نمونه آماری
شیوه نمونه گیری
ابزار گردآوری داده ها
روش تجزیه و تحلیل اطلاعات
تعریف متغیرها
تعاریف نظری
تعاریف عملیاتی
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل اطلاعات
فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری
بحث و نتیجه گیری
محدودیت های تحقیق
پیشنهادات
منابع
ضمایم
پرسشنامه بررسی عوامل مرتبط با تنبیه کودکان در خانواده

سطح پایان نامه: کارشناسی
تعداد صفحات: ۶۷
فرمت فایل: word

490,000 ریال – خرید

 

توجه: لینک دانلود بعد از پرداخت بصورت فوری ارائه میشود.

type type type type type type type type type

دیدگاهی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.